E-NowyTarg

XXI Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Tak. Pomagam!”

XXI Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Tak. Pomagam!” 

W dniach 2-3 grudnia 2022 roku (piątek, sobota), Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi zorganizuje w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce dwudziestą pierwszą zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, Pomagam!”.

Na terenie Nowego Targu akcje organizuje Parafialny Zespół Caritas nr 58 przy Parafii Św. Katarzyny PM w Nowym Targu . Akcje wspierają m.in. Harcerki Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej z 8 NTDH-ek "Górski potok".

Podczas zbiórki wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny oraz placówki Caritas świadczące pomoc potrzebującym będą mogły przygotować świąteczne posiłki.

Święta Bożego Narodzenia to bardzo ważny czas, kiedy każdemu potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Poprzez prosty gest możemy pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami.

Akcja prowadzona jest w sklepach sieci Biedronka Nowy Targ ul. Królowej Jadwigi 17 w Galerii Nowotarskiej Buy& Fly oraz Nowy Targ ul. Lotników 4